Zainaugurowaliśmy IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej

13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom w portugalskiej Fatimie. 13 dnia każdego miesiąca w naszej parafii gromadzimy się na nabożeństwach fatimskich i - zgodnie z wezwaniem Maryi - odmawiamy różaniec i modlimy się do Boga o miłosierdzie nad nami i całym światem.

Setną rocznicę fatimskich objawień w naszej parafii przeżywaliśmy bardzo uroczyście, wraz z małżeństwami i rodzinami z całej diecezji zainaugurowaliśmy IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej, który rozpoczął się właśnie w naszej parafii. W programie Kongresu mogliśmy wysłuchać konferencji pana Andrzeja Leweka (Mężczyźni Świętego Józefa) z Krakowa i uczestniczyć we Mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor wydziału duszpasterskiego i duszpasterstwa rodzin w kurii w Legnicy.

Po Eucharystii - wzorem z Fatimy - przeszliśmy ulicami Bolesławca z figurą Matki Bożej do parafii Bożego Ciała, gdzie zawierzyliśmy Maryi rodziny naszego miasta i diecezji. Zwieńczeniem dnia fatimskiego był koncert chrześcijańskiej piosenkarki Eleni.

fot. Sławomir Puciato

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.