Tylko 5 osób na Mszy św.

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Zrozumiała jest trudność, z jaką spotkamy się jako duszpasterze odpowiedzialni za wypełnienie tych zarządzeń. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o wyznaczonych godzinach i w przyjętych intencjach, ale uczestniczyć w nich będą mogły tylko osoby konsekrowane i osoby zamawiające intencję danej Mszy Świętej (max 5 osób), które prosimy o wcześniejszą telefoniczną (075 735-11-10) lub mailową (parafia.mbnp@wp.pl) konsultację.

 

Jednocześnie zachęcamy wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Pod wskazanym linkiem można znaleźć ciekawe propozycje: diecezja.legnica.pl/online.

 

W ciągu dnia - pomiędzy Mszami - drzwi kościoła będą otwarte, aby można było prywatnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem przechowywanym w tabernakulum. Także wtedy prosimy pamiętać, że w świątyni nie może jednocześnie przebywać więcej niż 5 osób!

 

Wszystkich, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o wcześniejsze umawianie się z kapłanem.

 

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.