Pielgrzymka do Grecji

Grecja – Śladami św. Pawła

Saloniki – Ateny – Delfy – Meteory – Korynt – Nafplio – Epidauros

 

TERMIN: 02 – 12.09.2019 (11 dni)

Program:

02.09 (pn.)     Wyjazd z Bolesławca o godz. 04:00. Przyjazd do Budapesztu około godz. 14:00. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem (3h). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

03.09 (wt.)     Śniadanie. Przejazd przez Serbię. Krótkie zwiedzanie stolicy państwa – Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu na terenie kraju. Obiadokolacja i nocleg.

04.09 (śr.)         Śniadanie. Przejazd przez Macedonię do Grecji. Zwiedzanie Salonik – miasta działalności św. Pawła: Bazylika Św. Demetriusza, Biała Wieża – symbol miasta, Plac Arystotelesa, Rotunda. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

05.09 (czw.)     Śniadanie. Przejazd obok Olimpu – najwyższego pasma górskiego w Grecji. Zwiedzanie słynnych XIV-wiecznych klasztorów na skałach Meteora - zaliczanych do największych światowych atrakcji turystycznych. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

06.09 (pt.)      Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie wspaniale położonych w górach ruin świątyni Apolla Delfickiego i miejsca, gdzie Pytia przepowiadała przyszłość. Po drodze zobaczymy także wąwóz Termopile – miejsce słynnej bitwy Greków i Spartan z Persami. Jeśli czas pozwoli to zwiedzimy również średniowieczny kościół w Osios Loukas. Obiadokolacja i nocleg. 

07.09 (sb.)    Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Krótkie zatrzymanie aby zobaczyć Kanał Koryncki. Zwiedzanie Epidauros – starożytnego miasta na terenie Argolidy z dobrze zachowanym teatrem słynącym ze wspaniałej akustyki. Następnie zatrzymujemy się w Nafplio – stolicy krainy historycznej Argolida. Uczestnicy zobaczą twierdzę Palamidi - górującą nad miastem, marinę z jachtami, monastyr Agia Moni. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

08.09 (nd.)     Śniadanie. Czas na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

09.09 (pn.)    Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Aten – stolicy Grecji: Akropol, stary stadion olimpijski, wzgórze Areopag, dzielnica Plaka, zmiana warty pod Pałacem Prezydenckim. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

10.09 (wt.)    Śniadanie. Przejazd do Koryntu - zwiedzamy pozostałości starożytnego miasta oraz ruiny potężnej twierdzy na Akrokoryncie. Przejazd do portu w Patras (nawiedzenie kościoła z relikwiami Św. Andrzeja). Obiad. Zaokrętowanie na luksusowym promie i nocny rejs.

11.09 (śr.)        Śniadanie na promie. W godz. popołudniowych przypłynięcie do Ancony. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Austrię.

12.09 (czw.)    Przyjazd do Bolesławca do południa. Zakończenie pielgrzymki.

        CENA: 950 zł + 380 EUR

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, barek, klimatyzacja)
 • 8 noclegów w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
 • 8 obiadokolacji, 9 śniadań,  1 obiad
 • Prom Patras – Ancona z noclegiem w kabinie 4-osobowej bez okien z WC
 • Ubezpieczenie: KL (10 000 €), NNW (15 000 PLN), bagaż (1000 PLN)
 • Opieka pilota na całej trasie 
 • Śpiewnik pielgrzymkowy 
 • Pamiątkowy znaczek
 • Przewodnika miejscowego w Budapeszcie, Atenach, na terenie Argolidy
 • Zestaw słuchawkowy

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - około 80 €. 

 

Zapisy i więcej informacji u ks. proboszcza.

Pobierz załącznik: 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.