Orszak Trzech Króli 2020

   W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku po raz kolejny ulicami Bolesławca przejdzie Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, gości i turystów do włączenia się w radosny pochód Mędrców ze Wschodu. Chcemy śpiewem kolęd, udziałem w jasełkach i świątecznym spotkaniem uczcić Objawienie Pańskie.

    Zgodnie z ideą Orszaku Bolesławiec został podzielony na 3 krainy, 3 kontynenty, które będą reprezentowali Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Gwieździste orszaki wyruszą z bolesławieckich parafii:

    Orszak europejski - Król Kacper - kolor czerwony:

kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Jarzębinowa 49 - po Mszy o godz. 12.00,

kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. E. Orzeszkowej 3 - po Mszy o godz. 12.00,

kościół Matki Bożej Różańcowej, ul. Ceramiczna 1b - po Mszy o godz. 11.30 - dołączając się do pochodu z osiedla kwiatowego.

    Orszak afrykański - Król Baltazar - kolor niebieski:

bazylika Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 3 - po Mszy o godz. 12.30,

kościół Świętych Cyryla i Metodego, ul. Krótka 1 - po Mszy o godz. 12.00,

kościół Chrystusa Króla, ul. Jana Pawła II 20a.

    Orszak azjatycki - Król Melchior - kolor zielony:

kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pl. Zamkowy 1b - po Mszy o godz. 12.30.

 

    Finał odbędzie na bolesławieckim rynku ok. godz. 14.00, gdzie wszyscy połączą się w wielki Orszak, który dotrze do betlejemskiej stajenki, aby Mędrcy ze Wschodu i każdy z nas mógł pokłonić się Świętej Rodzinie z Nazaretu. W programie na scenie przewidziane są jasełka oraz wspólne kolędowanie (m. in. z amerykańskimi żołnierzami, którzy stacjonują w Bolesławcu).

    Zachęcamy do przebrania się w stroje nawiązujące do postaci, jakie występują w tradycyjnych jasełkach, np.: Maryja, Józef, król, pasterz, gwiazdor, turoń, śmierć, anioł, diabeł, Herod, czy rycerz. Przed kościołami będą rozdawane: korony, śpiewniki, balony, orszakowe flagi, naklejki oraz inne gadżety i pamiątki. Dla każdego będzie też przygotowany ciepły (darmowy) posiłek.

 

    Serdecznie zapraszamy!

fot. S. Puciato

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.