Ogłoszenia parafialne 9 sierpnia 2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09. 08.  2020 r.

  1. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w piątek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz.18.00

  2.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na tę liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.00.  Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. 

  3. W poniedziałek 10. VIII wspomnienie św. Wawrzyńca. Diakona i męczennika, we wtorek 11. VIII św. Klary , piątek 14.08 w liturgii wspominamy  kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). 

  4. W czwartek 13.VIII zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 . Po mszy św. procesja różańcowa ze świecami. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

  5. Wraz z świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tace. Mamy do zapłacenia I transzę za renowację pomnika  Jezus przyjaciel dzieci 

  7. W sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 – 17.30.  

  8. Za dwa tygodnie w sobotę 22. VIII o g. 19.00 w naszym kościele odbędzie się znakomity koncert „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Nieszpory od swojej prapremiery w 1992 roku święcą wielkie triumfy i cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Koncert został wystawionyjuż blisko 100 razy w kraju i za granicą, w reprezentatywnych kościołach i katedrach, m. in.w Chicago, Toronto, Nowym Jorku oraz jako wizytówka polskiej kultury na wystawie światowej EXPO ’98 w Lizbonie. W kraju odwiedził wszystkie większe ośrodki kulturalne, zyskując wierne grono słuchaczy. Nieszpory to monumentalne w formie dzieło z udziałem wielkiej orkiestry symfonicznej, chóru mieszanego oraz solistów. Udział popularnych artystów estradowych i ich perfekcyjne wykonanie partii solowych niewątpliwie wpływają na dobry odbiór tego koncertu nawet przez mniej wyrobionych słuchaczy, mających sporadyczny kontakt z muzyką klasyczną. Soliści min: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Jacek Wócicki, Andrzej Lampart.  Wstęp wolny

  9. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Do nabycia „Niedziela” Gość Niedzielny”, pisma misyjne, „Osserwatore Romano” i inne. 

  10. Solenizantom, Jubilatom Gościom i wszystkim Parafianom, odpoczywającym na wakacjach, życzymy wszelkiego Bożego dobra.

 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.