Ogłoszenia parafialne 8 XI 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  8.11.2020 r.

 

 1. 11 listopada, w środę, przypada 102 rocznica  odzyskania niepodległości przez Polskę. Rocznica ta skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i  18.00 . Zachęcamy do udziału. 

 2. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. W tym roku modlimy się za prześladowanych chrześcijan w Republice Środkowej Afryki  

 3. .Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, o godz. 17.15 wg ustalonego porządku. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynek

 4. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
  o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym. 

 5. W piątek  13. XI kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 18.00 msza św. i różaniec po mszy. 

 6. W tym dniu ( 13 . 11) przypadają imieniny ks. Proboszcza. Zapraszamy na wieczorną mszę św. w int. Solenizanta

 7. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30

 8. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 9. 11 XI – św. Marcina z Tour , bpa,;  12. XI .sw. Jozafata, bpa i m; 13. XI św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna , pierwsi polscy męczennicy

 10. Dziękujemy s. Monice Nowickiej elżbietance za dzisiejsze świadectwo. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na dzieło, które siostry prowadzą. 

 11. W przyszłą niedzielę w  ramach wsparcia materialnego WSD w Legnicy, można będzie nabyć kalendarz ścienny wykonany przez kleryków WSD. 

 12. Składamy podziękowania za ofiary składane dzisiaj na tacę na cele gospodarcze parafii. Otrzymaliśmy informację, że z odpisu 1% od podatku za rok 2019  parafia uzyskała 6500 zł.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom.

 13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, Ofiarodawcom  życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów. Zmarłych Parafian polecamy modlitwom i miłosierdziu Bożemu.

 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.