Ogłoszenia parafialne 6 XII 2020 r.

 

 

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza roratnia. Do licznego udziału we Mszy św. roratniej odprawianej w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godz.18.00. zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

 

 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zbiórka ofiar na ten cel przed kościołem. Dzisiaj również wspomnienie św. Mikołaja, patrona dobroci. Jutro po mszy św. roratniej dzieci otrzymają słodki podarunek.

 

 1. Dzisiaj I niedziele miesiąca, od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
  o godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami na pobłogosławienie medalików. Po Eucharystii spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

   

 2. W środę 9 XII o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie na plebanii członków rady parafialnej.

 

 1. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 18 grudnia i trwać będą do poniedziałku 21 grudnia. Poniedziałek to dzień spowiedzi, ale ze względów epidemicznych sakrament pokuty będzie sprawowany także w najbliższy piątek 11 grudnia od godz. 19.00 do 21.00 Zapraszamy do wcześniejszego skorzystania ze spowiedzi.

 

 1. Świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, będą w sprzedaży od przyszłej niedzieli.

 2. . Ze względu na panującą epidemię pobłogosławione opłatki można zaopatrzyć się w kościele lub na plebanii. Ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na remont organów. Prosimy o wyrozumiałość i współudział w pokryciu kosztów remontu,

 3. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Jest „Niedziela, „ Gość Niedzielny”, „Różaniec” „Miłujcie się” pisma misyjne.

 4. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne intencje w styczniu i następnych miesiącach.

 5. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.