Ogłoszenia parafialne 30 sierpnia 2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  30.08.2020 r.

 

1. We wtorek  1.09 pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz.    8.00    rano , dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli. Pierwszoklasistom zostaną  pobłogosławione przybory szkolne

2. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dzieci mających we wrześniu przystąpić do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Z racji
I niedzieli miesiąca od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy na g. 18.00. W tym dniu zapraszamy również na męskie spotkanie modlitewne z udziałem Wojowników Maryi. Program: 18.00 Eucharystia, 18.45 Różaniec, 19.15 Spotkanie organizacyjne.

4. W I czwartki miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu
od godz. 17.00 – 18.00. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W I piątek miesiąca. O godz. 15.00 koronka, msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sobotę o godz. 9.00 msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Od. g. 10.00 Odwiedziny chorych. 

Pewna zmiana. W każdą sobotę w ciągu roku msza św. będzie o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św.o godz. 7.00.

Przypomnienia:

6. Do sakramentu Chrztu św. zgłaszamy przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Wymagane dokumenty- akt urodzenia dziecka, świadectwo sakramentu małżeństwa rodziców, zaświadczenia dla rodziców chrzestnych od własnego proboszcza, że są wierzący i praktykujący i mogą pełnić tę funkcję. Zasadniczo chrzty odbywają się w II niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 13.00. W sobotę 12. IX o g. 16.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Obecność konieczna.

7. Do sakramentu małżeństwa – narzeczeni powinni zgłosić się w kancelarii trzy miesiące przed planowanym ślubem z dokumentami: dowód osobisty, metryka chrztu , nie starsza niż trzy miesiące, i świadectwo bierzmowania, zaświadczenie o odbytych naukach przedślubnych

8. Pogrzeb – akt zgonu, zaświadczenie o przyjętych sakramentach.

9. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu. Można zamawiać Mszę św. gregoriańską.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.