Ogłoszenia parafialne 3 I 2021 r.

 

1.     W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6. I  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11,30; 13.00; 18.00. Błogosławieństwo wody i kredy na wszystkich Mszach. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2018) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom.Ofiary na tacę z uroczystości Trzech Króli są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Wodę do poświęcenia proszę przynieść we własnych pojemniczkach ( zasady sanepidu)

   

3. W związku z tym, że nie odbędzie się Orszak Trzech Króli w tradycyjnym formacie, zapraszamy w ten dzień tj. 6 I na godz. 16.00 do naszego kościoła na wspólne śpiewanie kolęd. Każdy uczestnik otrzyma koronę lub inne gadżety. Będzie to piekne uczczenie , we wspólnocie narodzenia Pana Jezusa.

   

4. Wizyta duszpasterska w tym roku też w innej formie. W styczniu może się ona odbyć na indywidualne zaproszenie. W kościele będą wystawione kartki zaproszeniowe, na których należy napisać nazwisko, adres i nr Tel., w celach kontaktowych. Natomiast wizyte duszpasterską planujemy po świętach wielkanocnych.

 

5. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na remont organów.

 

6.     Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Msza św.  jest odprawiana w dni powszednie o godz.  7.00 i 18.00. w soboty o godz. 9.00 i 18.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.