Ogłoszenia parafialne 25 X 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 25.10.2020 r.

1. To już ostatnie dni października. Nabożeństwo różańcowe dla wszystkich: dzieci , młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Zapraszamy.

2. W niedzielę – 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 o godz. 18.00.

Msza św. o godz. 13.00 zbiorowa za zmarłych. Prosimy o podawanie intencji.

O godz. 17. 00 w naszym kościele odprawimy modlitwy za zmarłych , przy pięciu stacjach, tak jak to ma miejsce na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy. Przekazujemy prośbę i zalecenia aby, ze względu na bezpieczeństwo, cmentarz nawiedzać przed uroczystością Wszystkich Świętych i po tej uroczystości. W tym roku

W poniedziałek 2 . XI o godz. 15.00 będzie możliwość pobłogosławienia nagrobków. Zainteresowanych prosimy o kontakt.. Są rozłożone kartki wypominkowe na stoliku przy głównym wejściu i przy bocznym ołtarzu.. Prosimy je wypełniać zgodnie z podanymi zaleceniami. Koniecznie podać ulicę, bowiem wyczytywanie odbywa się w czasie nabożeństw wspominkowych wg ulic. Wypominki proszę wrzucać do skrzynek z napisem „Wypominki”. Pamiętajmy o naszych zmarłych w wypominkach i uczmy tej pamięci młode pokolenie aby i za nas miał kto zanieść modlitwy do Boga.

3. W tym roku Stolica Apostolska wydała dekret, że odpust zupełny za zmarłych możemy zyskiwać przez cały listopad. Duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Od 4 XI będziemy modlić się za zmarłych w naszym kościele w wypominkach, które można jeszcze wrzucać do skrzynek z napisem „Wypominki”. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.15 z następujących ulic.

4. Na Fundusz Stypendialny zebrano 1750 zł. Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje. Mszę św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, miesięcznik „ Różaniec,” dla młodzieży „Miłujcie się”

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.