Ogłoszenia parafialne 20 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU 20. 12 2020 r.

1. Bogu niech będą dzięki za czas rekolekcyjnego skupienia. Niech dobry Bóg pomnoży łaski, którymi obdarzył uczestników rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać rekolekcjoniście o. Markowi Kudachowi, dyrektorowi szkoły pijarów w Bolesławcu. Ty sposobem życzymy światła Ducha Św. w życiu kapłańskim i w prowadzeniu szkoły.

2. Dobiega końca tegoroczny Adwent. W czwartek 24. XII wigilia. Msza św. rano o godz. 7.00. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Aby umożliwić udział w pasterce osobom starszym i dzieciom- pierwsza msza św. pasterska będzie odprawiona o godz. 21.00., druga o 22.30. Natomiast główna Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego w piątek 25. XII Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.30; 10.00; 11,30; 13.00; i o godz. 18.00. W sobotę 26. XII w drugi dzień świąt, porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na KUL i WSD Diecezji Legnickiej. Następna niedziela to święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Opłatki można nabyć w zakrystii lub na plebanii. Osoby potrzebujące będą mogły odbierać paczki świąteczne w środę od godz. 11.00. Prosimy o powiadomienie tych, którzy przychodzili na zupę.

6. Ze spowiedzi będzie można jeszcze skorzystać od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00. Jutro msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Intencja przyjęta na 11.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00

7. Zapraszamy na nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia do czwartku o godz. 17.30 W czwartek po porannej mszy św.

8. Zachęcamy do lektury pism katolickich. Jest do nabycia „Niedziela” „Gość Niedzielny”.

9. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Radując się Waszą dzisiaj obecnością w kościele, serdecznie zapraszamy na pasterkę i wspólne świętowanie Narodzenia Pańskiego.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.