Ogłoszenia parafialne 18 X 2020 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA  18.10.2020r.

 

  1. W Kościele Powszechnym przeżywamy  dzisiaj Niedzielę Misyjną. Aktualne są słowa Pana Jezusa „ idźcie na cały świat i głoście Ewangelię…” Zadaniem każdego ochrzczonego jest głoszenie Ewangelii.

  2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

  3. Wskazania związane z pandemią : Obowiązek zakładania maseczek w kościele, dezynfekcja rąk, dystans społeczny. Odwołane zostają spotkania min przed bierzmowaniem. Kancelaria parafialna w sprawach pilnych, prosimy o telefoniczne powiadomienie.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych -   1  listopada-  uroczystość Wszystkich Świętych, w tym roku przypada w niedzielę Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według stałego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; o 13.00 i o godz. 18.00. Z przyczyn epidemicznych nie będzie Mszy św. na cmentarzu, nie będzie też procesji. Zapraszamy do naszego kościoła, w którym jednorazowo może uczestniczyć ok. 300 osób, wraz z chórem.. Są już rozłożone kartki wypominkowe na stoliku przy głównym wejściu i przy bocznym ołtarzu.. Prosimy je wypełniać zgodnie z podanymi zaleceniami. Koniecznie podać ulicę, bowiem wyczytywanie odbywa się w czasie nabożeństw wspominkowych wg ulic. Wypominki proszę wrzucać do skrzynek z napisem „Wypominki” Przyjmujemy także na Mszę św. zbiorową, która zostanie odprawiona o godz. 13.00  .  Na początku Mszy św. zostaną wyczytane wszystkie intencje. Pamiętajmy o naszych zmarłych w wypominkach i uczmy tej pamięci młode pokolenie aby i za nas miał kto zanieść modlitwy do Boga. Okazja do spowiedzi codziennie przed wieczorną mszą św.

 

  1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci, i dorosłych  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 Bardzo zapraszamy do udziału w tej pięknej i prostej modlitwie.

  2. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek 20X św. Jana Kantego ; w czwartek 22.X św. Jana Pawła II

  3. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać mszę św. na listopad,  grudzień, styczeń i luty.

  4. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników  katolickich. Dla młodzieży „Miłujcie się” dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”

  5. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia  przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.