Ogłoszenia parafialne 15.11.2020 r.

 

 

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane
Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
2. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta kończy rokliturgiczny. Za dwa tygodnie I Niedzielą Adwentu rozpocznie się nowy rok liturgiczny.
3. Wspomnienia liturgiczne: 17.XI św. Elżbiety Węgierskiej, patronki sióstr elżbietanek; 18. XI bł. Karoliny Kóżkówny dz. i m; 20.XI św. Rafała Kalinowskiego; 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
4. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
5. Rozpoczął się remont organów. Prace te wykonuje firma organmistrzowska Adama i Andrzeja Wolańskich z Lubania. Koszt 90 tys. zł. W związku ograniczeniami w ilości uczestników mszy św. zwracamy się do naszych Parafian o ofiary na ten cel. Tegoroczne ofiary z opłatków będą w całości przeznaczone na remont organów.Najprawdopodobniej opłatki nie będą roznoszone po domach, jak to było dotychczas,lecz będzie je można nabyć w kościele lub kancelarii parafialnej. Zwracamy się do indywidualnych sponsorów, też firm i przedsiębiorstw o ofiary. Można wpłacać na konto parafialne. Nr konta jest podany na stronie internetowej parafii.
6. We wtorek będzie komisyjny, konserwatorski odbiór prac związanych renowacją figury „Jezus przyjaciel dzieci”
7. W ramach wsparcia WSD w Legnicy można nabyć kalendarz ścienny wykonany przez kleryków. Ofiary dowolne.
8. W ramach odpisu 1% za rok 2019, to kwota 6500 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.
9. Zachęcamy i zapraszamy chłopców do wstępowania do służby ministranckiej .
10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać mszę św.na grudzień, styczeń, luty. Mszę św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Jak zawsze polecamy tygodniki katolickie. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” pisma misyjne.
12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, Ofiarodawcom
życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.