Ogłoszenia parafialne 13 września 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  13. 09.  2020r.

 

 1. Dzisiaj  rozpoczyna się 10 Tydzień Wychowania Katolickiego pod hasłem „ Budujmy więzi”.
 2. W poniedziałek 14 września na g. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej procesja różańcowa. Prosimy zabrać ze sobą świece i zachęcamy do licznego udziału.
 3. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 9.45 w naszej parafii  uroczystość I Komunii św. Próba dla dzieci w środę o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci , rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i wszystkich, którzy zechcą skorzystać z tego sakramentu , w piątek 18. IX od godz. 15.30.
 4. Z piątku na sobotę czyli z 18.IX na 19.IX adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 7.00 rano. Zapraszamy
 5. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek 14.IX święto Podwyższenia Krzyża św.. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00 ; we wtorek 15 IX , NMP Bolesnej. W piątek 16 IX  św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa; w środę przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski., zwłaszcza młodzieży;
 6. W piątek 18.IX w święto św. Stanisława Kostki na msze św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież kl. VI, VII i VIII. Po mszy św. spotkanie i zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 7. Zachęcamy i zapraszamy dzieci,  młodzież i dorosłych do aktywnego włączenia się w duszpasterstwo przy naszej parafii. Będziemy starali się utworzyć różne grupy, w których każdy będzie mógł znaleźć miejsce do działania dla siebie. Zachęcamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i lektorów; dziewczęta mogą wykazać się  w scholi,. Zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów w czwartek 17.IX  o godz. 18.30  
 8. Zapisujemy na  pielgrzymkę do Krzeszowa w sobotę 3 X ; koszt 25 zł wyjazd o godz. 7.30. Zachęcamy i zapraszamy członków Rady Parafialnej , czcicieli Matki Boże do udziału w pielgrzymce, zachęcamy także młode małżeństwa.
 9. Bóg zapłać za ofiary dzisiaj zbierane na tace na cele gospodarcze. Pod koniec tego miesiąca będzie montowana figura ,” Pan Jezus Przyjaciel Dzieci”. Rozpoczniemy zbieranie funduszy na remont organów.
 10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu . Można zamawiać Mszę św. gregoriańską. Mszę św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.
 12. Wszystkim parafianom , gościom, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.
  O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla  naszych ostatnio zmarłych parafian.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.