Ogłoszenia parafialne 1 XI 2020 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH   01.11.2020 r

 ( XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA)    

 

  1. Dzisiaj w uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; o 13.00 o godz. 18.00. Msza św. o godz. 13.00 zbiorowa za zmarłych. Prosimy o podawanie intencji. O godz. 17. 00 w kościele odprawimy modlitwy za zmarłych , przy pięciu stacjach, tak jak to ma miejsce na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy. W tym roku Stolica Apostolska wydała dekret, że odpust zupełny za zmarłych możemy zyskiwać przez cały listopad. Duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. 

  2. Jutro 2 XI Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18. Zapraszamy do udziału. W Dzień Zaduszny o godz. 17.00 w kościele modlitwy za zmarłych do pięciu stacji( tak jak na cmentarzu)

3. Od 4 XI będziemy modlić się  za zmarłych w naszym kościele w wypominkach, które można jeszcze wrzucać do skrzynek  z napisem „Wypominki”. Są rozłożone kartki wypominkowe na stoliku przy głównym wejściu i przy bocznym ołtarzu.. Prosimy je wypełniać zgodnie z podanymi zaleceniami. Koniecznie podać ulicę, bowiem wyczytywanie odbywa się w czasie nabożeństw wspominkowych wg ulic. Wypominki proszę wrzucać do skrzynek z napisem „Wypominki”. Pamiętajmy o naszych zmarłych w wypominkach i uczmy tej pamięci młode pokolenie aby i za nas miał kto zanieść modlitwy do Boga. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.15 .

  1. We wtorek 3 XI o godz. 15.00 będzie możliwość pobłogosławienia nagrobków. Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

  2. Włączamy się w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic nieba” od 1 . XI do 8.XI zapraszamy na różaniec do kościoła o godz. 15.00

  3. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje. Mszę św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  4. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, miesięcznik „ Różaniec,” dla młodzieży „Miłujcie się” 

  5. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów. 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.