Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła, 12.02.2017 r.

 1. W poniedziałek, 13 lutego zapraszamy czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.15 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla (826-869), mnicha i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język starocerkiewnosłowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Dzisiaj uroczystość odpustowa w bolesławieckiej parafii p.w. św. Cyryla i Metodego o godz. 13.00.
 3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 4. W przyszłą niedzielę, 19 lutego Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii nauki przedślubne. Wszystkie zainteresowane pary serdecznie zapraszamy.
 5. Nowy adres strony internetowej www.mbnp.wboleslawcu.pl
 6. WSD w Legnicy organizuje rekolekcje w czasie ferii zimowych, dla chłopców z gimnazjum; I termin i szkoła średnia II termin.  Bliższe informacje u księży lub na stronie WSD w Legnicy
 7. Rodziców dzieci z kl. II prosimy o dokonywanie zapisu tych dzieci na przygotowanie do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii.
 8. Dzisiaj o godz. 17.30 wszystkich zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 9. Prosimy także o odpis 1 % od podatku na rzecz naszej parafii.
 10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich
 11. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są wolne intencje w lutym i marcu.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, a zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych darów Bożych.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.