Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2017 r.

  1. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 9.00 i 17.15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 17.15 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

  2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom.

  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu pobożności i polskiej tradycji. Za dwa tygodnie, w IV niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się rekolekcje parafialne.

  4. Prosimy o odpis 1%. W kancelarii parafialnej w środy dyżur pełni p. Anna, która wypełnia PITy.

  5. W przyszłą niedzielę 19. III o godz. 16.00 Msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

  6. Są w sprzedaży paschaliki w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność leczniczą prowadzoną przez Caritas. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ciągu roku wspierają działalność kuchni charytatywnej. Pod chórem wystawione są kosze na trwałą żywność dla najbardziej potrzebujących.

  7. Zachęcamy chłopców, młodzieńców do służby liturgicznej. Dla wahających się może to będzie dobre postanowienie wielkopostne.

  8. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne intencje w marcu i kwietniu i maju. Do nabycia prasa katolicka.

  9. Informujemy, że przy wejściu do kościoła znajdują się puszki z napisem „jałmużna postna” i „ofiara na kwiaty do kościoła”

  10. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy obfitości Bożych darów.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.