Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu, 05.03.2017 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci otrzymają obrazki potwierdzające udział w nabożeństwie.. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Dla dzieci i młodzieży są przygotowane skarbonki – jako ich wielkopostna ofiara na rzecz chorych dzieci. Oszczędności wrzucane do skarbonki będzie można przynieść w Wielką Sobotę podczas poświecenia pokarmów. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 26 marca.

 2. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 3. Od przyszłej niedzieli będą w sprzedaży wielkanocne paschaliki w cenie 5 zł. Rozpoczynamy zbiórkę trwałej żywności dla osób potrzebujących.

 4. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.45 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 5. W środę 8 marca Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie Panie na nowennę do MBNP w ich intencji i wieczorną Mszę św.

 6. Pani organistka Ludmiła zaprasza osoby chętne do śpiewania kościele. Na początek pragniemy zorganizować scholę, która przygotowałaby śpiewy na Triduum Paschalne. Spotkanie organizacyjne dla chętnych w czwartek 9. III o godz. 18.45.

 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci z kl. II.

 8. Również w przyszłą niedzielę II Wielkiego Postu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek – cel Pomoc polskim misjonarzom . W drugą niedzielę miesiąca ofiarami na tacę wspieramy prace remontowe w parafii.

 9. Prosimy o odpis 1%. W kancelarii parafialnej w środy od godz. 15.00, dyżur pełni p. Anna Mrozińska, która wypełnia PITy.

 10. Zachęcamy chłopców, młodzieńców do służby liturgicznej. Dla wahających się może to będzie dobre postanowienie wielkopostne.

 11. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.. Do nabycia prasa katolicka.

 12. Informujemy, że przy wejściu do kościoła znajdują się puszki z napisem „jałmużna postna” i „ofiary na kwiaty do kościoła”.

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.