Ogłoszenia duszpasterskie - 9.06.2019

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. 
 2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii drugiego dnia Zielonych Świątek.
 3. W tym tygodniu, w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w maju otrzymali święcenia kapłańskie. Tego dnia - 13 czerwca - zapraszamy również na nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.30 litania do NSPJ, następnie Msza św., a po niej procesja różańcowa.
 4. W czerwcu, codziennie, o godz. 17.30 w naszym kościele odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
 6. 20 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Partyzantów, Zgorzelecką (I ołtarz), Grunwaldzką, Sądową, Daszyńskiego (II ołtarz), Rynek (III ołtarz), Prusa i Karpecką (IV ołtarz przy figurze Pana Jezusa na Placu Zamkowym).
 7. W Boże Ciało na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z kl. IV będą obchodzić I Rocznicę Komunii św. W przyszłą niedzielę prosimy, aby dzieci oddały karty obecności. Zwracamy się także do tych, które nie były na spotkaniach o zgłoszenie się. Prosimy, aby rodzice dzieci rocznicowych przygotowali IV ołtarz, przy figurze Pana Jezusa.
 8. W tę sobotę, 15 czerwca, odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Sakntuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie są przechowywane relikwie Cudu Eucharystycznego. U ks. Piotra Kruczyka można wypełnić "zgodę" na wyjazd i uregulować należności. Zbiórka o godz. 9.40 na dworcu PKP.
 9. Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana w niedziele Msza św. o godz. 13.00.
 10. W tym roku nie organizujemy festynu, ale życzliwi parafianie podsunęli pomysł, aby w niedzielę, 23 czerwca, w dzień odpustu, sprzedawać upieczone przez Was, drodzy Parafianie, ciasta, napoje oraz przygotować grilla. Jak przy festynie, prosimy zatem o upieczenie ciasta. Za współpracę i dobre serce dziękujemy.
 11. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” od 2 do 12 września br. Więcej informacji udziela ks. proboszcz.
 12. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tecę, na renowację obrazów Drogi Krzyżowej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są w sprzedaży tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny" i inne.
 14. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać Msze na czerwiec i kolejne miesiące.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.