Ogłoszenia duszpasterskie - 3.11.2019

 1. Dzisiaj od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na starym cmentarzy za Krzyżem Jubileuszowym obok ul. Lubańskiej.
 2. Od jutra nabożeństwa za zmarłych z wypominkami o godz. 17.15. wg wyznaczonego porządku, wg ulic:
  poniedziałek, 4 XI - Gdańska, Pod Lasem, Baczyńskiego, Matejki, Leśna, Dąbka, Karkonoska
  wtorek, 5 XI - Rajska, Daszyńskiego, Wąska, Robotnicza, Obr. Westerplatte
  środa, 6 XI - Zgorzelecka, Grunwaldzka, Warszawska, Witosa, Willowa, Sobieskiego
  czwartek, 7 XI - Komuny Paryskiej, Karpecka, Meissnera, Łokietka, K. Miarki, Armii Krajowej
  piątek, 8 XI - Drzymały, Garncarska, Bobrowa, Aleja Partyzantów, Skargi, Tamka, Teatralna
  sobota, 9 XI - Lubańska, Śluzowa, Orląt Lwowskich, Rotmistrza Pileckiego, Hubala, Żołnierzy Wyklętych, Sienkiewicza
  Cały czas można składać kartki wypominkowe.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 katecheza chrzcielna. Dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy zapisali dziecko do chrztu w tym miesiącu, jest to spotkanie obowiązkowe.
 4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Karola Boromeusza, a w sobotę  przypada święto - Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.
 5. W przyszłą niedzielę - II miesiąca - ofiary zbierane na tace przeznaczamy na cele gospodarcze w parafii.
 6. W przyszłą niedzielę, w ramach seminaryjnej akcji powołaniowej, do naszej parafii przybędzie diakon, który będzie głosił kazania i rozprowadzał kalendarze ścienne przygotowane przez kleryków seminarium.
 7. Również za tydzień zapraszamy do modlitwy za naszego księdza proboszcza Stanislawa Kusika z okazji imienin. O godz. 11.30 będzie Msza w jego intencji, a po niej okazja do złożenia życzeń.
 8. Zachęcamy i zapraszamy chłopców, młodzieńców do wstępowania do służby ministranckiej. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00.
 9. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie. Przyjmujemy już na Msze w styczniu, lutym i marcu.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Miłujcie się” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są jeszcze w sprzedaży obrazki - ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako pamiątka misji świętych.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.