Ogłoszenia duszpasterskie - 31.05.2020

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, czyli w przyszłą niedzielę. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Dziś o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra o tej samej godzinie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W związku ze zniesieniem ograniczeń rządowych informujemy, że Biskup Legnicki zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., zatem zachęcamy wszystkich do „powrotu do kościoła”.
 4. W sobotę 27 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali uroczystość odpustową połączoną z koronacją obrazu MBNP i 50-leciem naszej parafii. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich nie tylko do udziału, ale i włączenia się w przygotowania do tego wydarzenia. W czwartek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie rady parafialnej.
 5. Uroczystość bierzmowania odbędzie w niedzielę, 21 czerwca na Mszy św. o godz. 13.00.
 6. W piątek 5 czerwca o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Trwają zapisy młodzieży z klas VI na przygotowanie do bierzmowania oraz dzieci z klas II do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii.
 8. Jutro 1 czerwca drugi dzień Zielonych Świątek, święto NMP Matki Kościoła oraz dzień dziecka - Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We wtorek wspomnienie NMP Łaskawej czczonej w Krzeszowie; w środę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek - pierwszy miesiąca - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek przypada wspomnienie św. Bonifacego - o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i adoracja, od 16.00 okazja do spowiedzi. W sobotę o godz. 9.00 Msza w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W piątek, 5 czerwca, księża z sakramentalna posługą odwiedzą chorych.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartki od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy kontaktować się telefonicznie.
 11. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i inne. Można również kupić wielkanocne świece Caritas - dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie prowadzonego przez nasz Caritas ZOL w Jeleniej Górze (mała świeca za 6 zł, duża za 12 zł).
 12. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.