Ogłoszenia duszpasterskie - 3.05.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Chcemy trwać na modlitwie przed Bogiem prosząc Go o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w modlitwie pamiętajmy również o naszej Ojczyźnie, prosząc przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski o ustanie pandemii i zbawienny deszcz. Z racji I niedzieli miesiąca od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 na zmienę tajemnic różańcowych.
 2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy „na tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe naszej parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę - II miesiąca - będziemy zbierali ofiary na prace remontowe.
 4. W poniedziałek, 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana - patrona m. in. strażaków; w środę, 6 maja święto Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek (I miesiąca) od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. powołań do służby w kościele; w piątek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Każdego dnia maja o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP.
 5. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem. W innych przypadkach można kontaktować się mailowo: parafia.mbnp@wp.pl.
 6. Jak co roku prosimy o odpis 1% od podatku na rzecz naszej parafii. W PIT w pozycji  „cel szczegółowy” należy wpisać nasz kod i nazwę: „077 Parafia MBNP w Bolesławcu”. Nr KRS (0000 163 366 Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka) możemy znaleźć na stronie internetowej i w gablotach.
 7. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Niedziela”, „Różaniec”, „Miłujcie się” i inne.
 8. Przypominamy, że wszyscy wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią są zobowiązani zasłaniać usta i nos (zwolnieni z tego są duchowni sprawujący liturgię). Twarz można odsłonić tylko przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy także pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (minimum 2 metry) od innych osób.
 9. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez strony: www.mbnp.wboleslawcu.pl oraz www.facebook.com/parafiambnpboleslawiec. W każdą niedzielę transmitujemy Mszę o godz. 11.30.
 10. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 11. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach, że uda się nam pokonać pandemię i ominie nas klęska suszy.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.