Ogłoszenia duszpasterskie - 30.06.2019

 1. Wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w nabożeństwach.
 2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. 
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w ich trudzie.
 4. W środę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać chorym, cierpiącym i seniorom.
 5. Jutro, 1 lipca, Siostry Adoratorki zapraszają na odpust ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Marka Mendyka w klasztorze przy ul. Zgorzeleckiej. Od 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Eucharystii. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. 
 7. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę - zapisy w zakrystii - więcej informacji na ulotkach. Można składać także intencje, w których pielgrzymi będą się modlić. Koperty na intencje są na stoliku z gazetami.
 8. Zapraszamy także na pielgrzymkę autokarową na ostatni dzień PPL, tj. 7 sierpnia 2019 - koszt to 70 zł od osoby - zapisy w zakrystii.
 9. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30.
 10. Gdziekolwiek będziemy na wakacjach pamiętajmy o właściwym stroju kiedy wchodzimy do kościoła, nawet jeżeli to tylko zwiedzanie.
 11. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne intencje w sierpniu i kolejnych miesiącach. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, pisma misyjne i inne.
 12. Solenizantom, Jubilatom i wszystkim Parafianom życzymy wszelkiego Bożego dobra. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.