Ogłoszenia duszpasterskie - 29.09.2019

  1. We wtorek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.
  2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w ramach zmiany tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. W piątek o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9.00. W sobotę odwiedziny chorych.
  4. W sobotę, 5 października pielgrzymka autokarowa do Krzeszowa. Wyjazd z Placu Zamkowego o godz. 7.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 6 października rozpoczynamy misje święte związane z jubileuszem 50-lecia naszej parafii i koronacją obrazu MBNP. Misje to czas błogosławiony, czas wejrzenia w siebie, w swoją religijność, wiarę w Boga. To czas nawrócenia. To okazja do wprowadzenia w nasze życie zasad Pana Boga. Zachęcamy tych naszych parafian, którzy żyją w związkach niesakramentalnych o skorzystanie z łaski sakramentu małżeństwa. Nauki misyjne będą głosić ojcowie redemptoryści. Program misji znajduje się w przedsionkach kościoła na wydrukowanych kartach.
  6. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę - św. Aniołów Stróżów, w piątek - św. Franciszka z Asyżu, w sobotę - św. s. Faustyny Kowalskiej.
  7. Zapraszamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów, dziewczęta do scholi. Ministranci i kandydaci mają spotkania w tę sobotę o 16.00. Chętnych      do śpiewania dziewczęta i chłopców, a także dorosłych zapraszamy na warsztaty muzyczne i próbę scholi w piątek o godz. 18.45.
  8. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.
  9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.