Ogłoszenia duszpasterskie 27 września 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA  27. 09.  2020 r

 1.  W czwartek - październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa  dla dzieci dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.. Dzieci będą otrzymywać małe obrazki, które utworzą duży plakat różańcowy. W niedzielę 4.X poświecenie różańców na mszy św. o godz. 11.30

 2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w ramach zmiany tajemnic różańcowych.

 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i I sobota  miesiąca W piątek o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.00. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9.00. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00

 4. W sobotę 3 X pielgrzymka autokarowa do Krzeszowa. Wyjazd z Placu Zamkowego o godz. 7.30. 

 5. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek 28.IX św. Wacława m; we wtorek 29.IX święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek , środę 30 . IX św. Hieronima k i dK, 1.X  w czwartek  1 X , św. Teresy od Dzieciątka Jezus, 2. X św. Aniołów Stróżów 

 6. Zapraszamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów, dziewczęta do scholi.. Ministranci i kandydaci mają spotkania w czwartek o godz. 18.30.Zapraszamy chętnych chłopców i panów do włączenia się w szeregi służby liturgicznej  Chętnych do śpiewania dziewczęta i chłopców, także dorosłych zapraszamy na warsztaty muzyczne i próbę scholi w piątek o godz. 18.45. 

 7. Kandydaci do bierzmowania: 29.IX  godz. 1845 kl. VI i VII;  6. X kl. VIII.

 8. Dzisiaj o godz. 16.00 msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Będzie to ostateczne zapisanie dziecka na przygotowanie do I Komunii św.

 9. W środę po mszy św. zapraszamy na różaniec z Wojownikami Maryi.

 10. ZHP „Zawisza” działający przy naszej parafii zaprasza chłopców i dziewczęta  w wieku od 8 – 17 lat na zbiórki harcerskie w soboty w godz. 9.30 – 12.30. W przyszłą niedziele  o godz. 12.30 spotkanie organizacyjne. Dla młodszych dzieci i starszych. Pokazowe zbiórki. 

 11. Z racji dzisiejszego Dnia Migranta i Uchodźcy Biskup Legnicki ogłosił zbiórkę ofiar do puszek na wyznaczony obóz migrantów w Grecji

 12. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu.. Można zamawiać Mszę św. gregoriańską. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. 

 13. . Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.