Ogłoszenia duszpasterskie - 26.04.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Biblijną. Niech czas kwarantanny będzie okazją do lektury Pisma świętego i modlitwy w rodzinach. Zachęcamy, aby wziąć do ręki Biblię, otworzyć ją i przeczytać choć jedno zdanie.
 2. Przypominamy, że wszyscy wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią są zobowiązani zasłaniać usta i nos (zwolnieni z tego są duchowni sprawujący liturgię). Twarz można odsłonić tylko przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy także pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (minimum 2 metry) od innych osób.
 3. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej oraz do uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez strony: www.mbnp.wboleslawcu.pl oraz www.facebook.com/parafiambnpboleslawiec. W każdą niedzielę transmitujemy Mszę o 11.30.
 4. Od 20 kwietnia w kościołach może jednocześnie przebywać maksymalnie jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni, czyli w naszym przypadku 80 osób.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy na „tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe naszej parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła.
 6. W środę, 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej - patronki Europy, w piątek, 1 maja wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika - jest to pierwszy piątek miesiąca: o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu; od 16.00 okazja do spowiedzi. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy w tym roku obchodzili w sobotę, 2 maja. Msze św. tego dnia będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Mimo, że jest to pierwsza sobota miesiąca, ze względu na pandemię nie będzie odwiedzin chorych. Od piątku, 1 maja każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej ku czci NMP. W przyszłą niedzielę o 17.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej została przeniesiona na 20 września 2020 roku na godz. 9:40. Zmianie podlega również termin bierzmowania - odbędzie się po wakacjach.
 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem. W innych przypadkach prosimy kontaktować się mailowo: parafia.mbnp@wp.pl.
 9. Jak co roku prosimy o odpis 1% od podatku na rzecz naszej parafii. W PIT w pozycji  „cel szczegółowy” należy wpisać nasz kod i nazwę: „077 Parafia MBNP w Bolesławcu”. Nr KRS (0000 163 366 Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka) możemy znaleźć na stronie internetowej i w gablotach.
 10. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki - małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 11. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 12. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach, że uda się nam pokonać pandemię i ominie nas klęska suszy.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.