Ogłoszenia duszpasterskie - 24.11.2019

  1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90-laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Abyśmy mogli właściwie duchowo przygotować się do wejścia w okres adwentu, w sobotę po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 24.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  3. W piątek, 30 listopada przypada święto Andrzeja Apostoła.
  4. W niedzielę 1 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które później wyznaczone osoby będą roznosić do Waszych domów. Przedstawiciele Parafii będą mieć identyfikatory z pieczątką parafialną. Ofiary składane przy okazji opłatków będą przeznaczone na realizację zobowiązań płatniczych związanych z renowacją obrazów drogi krzyżowej oraz ubezpieczeniem kościoła na następny rok. Przypomnę, że koszt tegorocznych prac związanych z renowacją obrazów wynosi 170 tys. złotych.
  5. Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej oraz działająca przy nim Diecezjalna Szkoła Liturgiczna zapraszają wszystkich do udziału w sesji liturgicznej, która odbędzie się w sobotę, 30 listopada od 9.30 do 15.00 w sali BOK-MCC. Wśród wykładowców jest ks. bp prof. Zbigniew Kiernikowski. Temat spotkania to: „Duch Święty w liturgii”. Więcej informacji można znaleźć na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  6. Zachęcamy i zapraszamy chłopców, młodzieńców do wstępowania do służby ministranckiej. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 12.00, próby scholi w piątki o 18.45.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” (który od listopada kosztuje 6 zł) i „Mały Gość Niedzielny” (a w nim adwentowy lampion). Od I Niedzieli Adwentu będzie można kupować świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” po 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca).
  8. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać Msze św. na  grudzień, styczeń i luty. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Dziękujemy p. Dorocie Łosiewicz za dzisiejsze świadectwo wiary. W przedsionku kościoła można nabyć książki Pani Redaktor.
  10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.