Ogłoszenia duszpasterskie - 24.05.2020

  1. Obchodzimy dziś niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień przypada Pięćdziesiątnica - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W oczekiwaniu na Parakleta zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę od wieczornej Eucharystii do godz. 22.00. Przed nami ostatni tydzień maja, zatem tym mocniej zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych każdego dnia o godz. 17.30.
  2. W naszym kościele zgodnie z obecnymi przepisami może przebywać jednocześnie 327 osób. W związku z dogasaniem pandemii zachęcamy wszystkich do „powrotu do kościoła”, zwłaszcza rodziny, młodzież, kandydatów do bierzmowania, a także i dzieci - oczywiście przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych (zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego). Oprócz troski o własne zdrowie fizyczne zadbajmy również o swoje życie wiary.
  3. Uroczystość I Komunii św. została przeniesiona na 20 września br. (godz. 9.40), a rocznica I Komunii św. na 27 września br. (godz. 11.30). W środę na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych oraz ich rodziców - pojawiała się możliwość zorganizowania bierzmowania jeszcze przed wakacjami.
  4. Wznawiamy zapisy młodzieży z klas VI na przygotowanie do bierzmowania oraz dzieci z klas II do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy „na tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. Rozpoczęły się już prace konserwatorskie figury „Jezus - Przyjaciel dzieci”. Choć uroczystość koronacji ikony MBNP została przeniesiona na przyszły rok, to prawie gotowe są już korony dla Jezusa i Maryi. W związku z tym prosimy fundatorów o ofiary.
  6. W poniedziałek, 25 maja ks. Roman będzie obchodził 1., a ks. Piotr 7. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nich oraz o nowych powołaniach w naszych modlitwach.
  7. Z racji przypadającego we wtorek, 26 maja, Dnia Matki zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo MBNP w int. wszystkich mam.
  8. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartki od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy kontaktować się telefonicznie (75 735 11 10).
  9. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i inne. Można również kupić wielkanocne świece Caritas - dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie prowadzonego przez nasz Caritas ZOL w Jeleniej Górze (mała świeca za 6 zł, duża za 12 zł).
  10. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.