Ogłoszenia duszpasterskie - 21.06.2020

  1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj młodzież z naszej parafii na Mszy św. o godz. 13.00 otrzyma sakrament bierzmowania, polecamy ją modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  2. Przypominamy, że Biskup Legnicki zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., zatem zachęcamy wszystkich do „powrotu do kościoła” i przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w budynku kościoła.
  3. Przed nami wielkie uroczystości odpustowe połączone z obchodami 50-lecia naszej parafii oraz liturgicznym obrzęd koronacji wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które świętować będziemy, w sobotę 27 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie bp Zbigniew Kiernikowski, a koncelebrować księża m.in. pochodzący z naszej parafii oraz posługujący obecnie i niegdyś w Bolesławcu, kapłani z Legnickiej Kurii Biskupiej i Wyższego Seminarium Duchownego. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele władzy samorządowej: Prezydent Bolesławca, Starosta Bolesławiecki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z Marszałek Sejmu Panią Elżbietą Witek. Niestety, przez ograniczenia związane z pandemią, nie jesteśmy w stanie zorganizować planowanego wcześniej pikniku - przekładamy go na późniejszy termin. Będzie za to przygotowany poczęstunek (darmowy bigos oraz pierogi i ciasto na sprzedaż) w hermetycznie zapakowanych pojemnikach z przeznaczeniem do spożycia w domu. Już teraz zapraszamy wszystkich wspólnego świętowania oraz do upieczenia ciasta i przyniesienia go na plebanię w piątek do godz. 18.00.
  4. W ramach duchowego przygotowania do jubileuszu parafii codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństwa czerwcowego odmawiamy nowennę do MBNP; w piątek od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi, a w sobotę o godz. 17.30 uroczysta nowenna odprawiana już przed nowo ukoronowanym obrazem Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy naszego wikariusza ks. Piotra Kruczyka, który 30 czerwca przechodzi do parafii NSPJ w Legnicy. Na jego miejsce przyjdzie neoprezbiter - ks. Mateusz Nawrot.
  6. Trwają zapisy młodzieży z klas VI na przygotowanie do bierzmowania oraz dzieci z klas II do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.30.
  8. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i inne. Można również kupić wielkanocne świece Caritas (6 zł za sztukę).
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP.

Pobierz załącznik: 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.