Ogłoszenia duszpasterskie - 2.06.2019

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Od teraz modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. 
 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17.00. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. 
 4. W piątek, 7 czerwca o godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. IV przygotowujących się do I Rocznicy Komunii św. Prosimy rodziców o przypominanie o tym wydarzeniu.
 5. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. 
 6. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. o 17.30 nabożeństwo do Najświętszego serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę, 8 czerwca ks. Piotr Kruczyk odwiedzi chorych.
 8. W przyszłą niedzielę - II miesiąca ofiarami na tace wspieramy prace związane z renowacją obrazów drogi krzyżowej.
 9. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” od 2 do 12 września br. Więcej informacji udziela ks. proboszcz.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są w sprzedaży tygodniki „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i inne.
 11. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać msze św. na czerwiec i kolejne miesiące.
 12. Solenizantów i Jubilatów polecamy opiece MBNP, wszystkim wypraszamy Bożego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.