Ogłoszenia duszpasterskie - 19.04.2020

 1. rzypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej oraz do uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez strony: www.mbnp.wboleslawcu.pl oraz www.facebook.com/parafiambnpboleslawiec. W każdą niedzielę transmitujemy Mszę o 11.30.
 2. Przypominamy, że wszyscy wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią są zobowiązani zasłaniać usta i nos (zwolnieni z tego są duchowni sprawujący liturgię). Twarz można odsłonić tylko przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy także pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (minimum 2 metry) od innych osób.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy na „tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe naszej parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. Bóg zapłać!
 4. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 będziemy transmitowali nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego - zachęcamy do odmówienia Koronki w domach i modlitwy w rodzinach.
 5. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Diecezji Legnickiej jako dzień dziękczynienia i modlitwy za bp. Marka Mendyka, którego papież Franciszek mianował Biskupem Świdnickim.
 6. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej została przeniesiona na 20 września 2020 roku na godz. 9:40. Zmianie podlega również termin bierzmowania - odbędzie się ono po wakacjach. O nowych ustaleniach będziemy na bieżąco informowali.
 7. W czwartek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha - głównego Patrona Polski, a w sobotę, 25 bm. święto św. Marka - Ewangelisty.
 8. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 9. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem. W innych przypadkach prosimy kontaktować się mailowo: parafia.mbnp@wp.pl.
 10. Jak co roku prosimy o odpis 1% od podatku na rzecz naszej parafii. W PIT w pozycji „cel szczegółowy” należy wpisać nasz kod i nazwę: „077 Parafia MBNP w Bolesławcu”. Nr KRS (0000 163 366 Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka) możemy znaleźć na stronie internetowej i w gablotach.
 11. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki. Małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 12. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.