Ogłoszenia duszpasterskie - 17.11.2019

 1. Przeżywamy dziś XXXIII niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia - Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i - jak to mówimy w każdym Credo mszalnym - Jego panowaniu nie będzie końca.
 2. Za tydzień  uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta kończy rok liturgiczny. Za dwa tygodnie I Niedzielą Adwentu rozpocznie się nowy rok liturgiczny.
 3. Wspomnienia liturgiczne: 18 XI - bł. Karoliny Kózkówny, 20 XI - św. Rafała Kalinowskiego, 21 XI - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, a 22 XI - św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej.
 4. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. 
 5. W przyszłą niedzielę 24 listopada będziemy gościć p. redaktor Dorotę Łosiewicz z Warszawy, która podzieli się swoim doświadczeniem wiary i cudzem uzdrowienia córki. Będzie możliwość zakupu książek jej autorstwa dotyczących tych problemów.
 6. Rozpoczęła się akcja „Polak z sercem”. To zbiórka trwałej żywności, środków czystości i papierniczych dla polaków na Ukrainie i Białorusi. Sa przygotowane kosze na te produkty. 
 7. Przypominamy młodzieży o spotkaniach formacyjnych przed bierzmowaniem. Msza św.  z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 10.00. Dla dzieci Msza św. jest o godz. 11.30.
 8. W ramach odpisu 1% w tym roku to kwota 6200 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.
 9. Zachęcamy i zapraszamy chłopców, młodzieńców do wstępowania do służby ministranckiej. Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Próba scholi jest w piątek o 18.45.
 10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać Msze św. na  grudzień, styczeń i luty. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.