Ogłoszenia duszpasterskie - 17.05.2020

 1. Obchodzimy dziś VI niedzielę okresu wielkanocnego, za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przeżywamy maj - miesiąc poświęcony Mace Bożej i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 2. Od tej niedzieli w naszym kościele z zachowaniem zasad sanitarnych może przebywać jednocześnie 327 osób (jedna osoba na dziesięć metrów kwadratowych powierzchni użytkowej świątyni). Pomimo sytuacji pandemii zachęcamy wszystkich do „powrotu do kościoła”, zwłaszcza rodziny, młodzież, kandydatów do bierzmowania, a także i dzieci - oczywiście przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych (zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego). Wiele osób nie miało okazji, by skorzystać ze spowiedzi i komunii wielkanocnej, dlatego zachęcamy, aby oprócz troski o własne zdrowie fizyczne zadbać również o swoje życie wiary.
 3. Uroczystość I Komunii św. została przeniesiona na 20 września br. (godz. 9.40). Rocznica I Komunii św. na 27 września br. (godz. 11.30). Nowy termin bierzmowania zostanie ustalony po wakacjach.
 4. Po pandemicznej przerwie wznawiamy zapisy młodzieży z klas VI na przygotowanie do bierzmowania oraz dzieci z klas II do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy „na tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. Rozpoczęły się już prace konserwatorskie figury „Jezus - Przyjaciel dzieci”. Choć uroczystość koronacji ikony MBNP została przeniesiona na przyszły rok, to prawie gotowe są już korony dla Jezusa i Maryi. W związku z tym prosimy fundatorów o ofiary.
 6. Jutro rozpoczynają się Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód. Także i my trwajmy na modlitwie o uświęcenie ludzkiej pracy oraz, aby ominęła nas klęska suszy.
 7. Również jutro, 18 maja przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za lekarzy, służbę medyczną i tych wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa. Niech setna rocznica urodzin Papieża Polaka będzie dla nas wezwaniem do braterstwa i jedności. Niech będzie źródłem nadziei i zaufania Miłosierdziu Bożemu.
 8. W piątek, 22 maja nasz proboszcz - ks. Stanisław Kusik będzie obchodził 38. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim oraz o nowych powołaniach w naszych modlitwach.
 9. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy kontaktować się telefonicznie (75 735 11 10).
 10. Jak co roku prosimy o odpis 1% od podatku na rzecz naszej parafii. W PIT w pozycji  „cel szczegółowy” należy wpisać nasz kod i nazwę: „077 Parafia MBNP w Bolesławcu”. Nr KRS (0000 163 366 Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka) możemy znaleźć na stronie internetowej i w gablotach.
 11. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i inne.
 12. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.