Ogłoszenia duszpasterskie - 16.06.2019

 

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa
  o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.
  Zapraszamy dziewczynki I Komunijne do sypania kwiatów. Zapraszamy chłopców I Komunijnych w strojach komunijnych do niesienia feretronów w czasie procesji. 
 3. W Boże Ciało Msze święte będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.  Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy świętej o godz. 11.30. Trasa procesji jest następująca: al. Partyzantów, Zgorzelecka, Grunwaldzka, Sądowa, Daszyńskiego, Rynek, Prusa, Karpecka, Plac Zamkowy. Bardzo prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję. Od piątku będzie tzw. oktawa z procesją dokoła kościoła. Od piątku litania do Serca Pana Jezusa będzie odmawiana w czasie procesji.
 4. W czwartek na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z kl. IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Bardzo prosimy rodziców o przygotowanie dzieci, o wzięciu udziału we Mszy św. Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego, dla dzieci rocznicowych i wszystkich parafian będzie w poniedziałek, 17 czerwca od godz. 16.30.
 5. W środę, 19 czerwca o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego.
 6. Przypominamy o właściwym, godnym ubiorze do kościoła.
 7. W naszej parafii w niedzielę, 23 czerwca na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywać odpust parafialny. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Rafał Berezowski proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze.
 8. Zachęcamy do lektury pism katolickich.
 9. Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne intencje w lipcu, sierpniu i we wrześniu.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji we wrześniu. Informacji udziela ks. proboszcz.
 11. Wszystkim  Parafianom, Jubilatom, Solenizantom za przyczyną MBNP życzymy wszelkiego dobra.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.