Ogłoszenia duszpasterskie - 15.09.2019

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 2. Dzisiaj o 16.00 Msza św. dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa - będzie ona potwierdzeniem zgłoszenia na przygotowanie do I Komunii. 
 3. Dzisiaj też rozpoczyna się Tydzień Wychowania Katolickiego pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. 
 4. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek - św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży, w sobotę - święto św. Mateusza, apostoła. 
 5. Zachęcamy i zapraszamy dzieci,  młodzież i dorosłych do aktywnego włączenia się w duszpasterstwo przy naszej parafii. Zachęcamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i lektorów, dziewczęta zapraszamy do scholi, którą będzie organizował ks. Roman. Zbiórka Służby Liturgicznej w sobotę, 21 września     o godz. 10.00. 
 6. W ramach katechez chrzcielnych i katechez dla dorosłych najbliższe spotkanie będzie w sobotę, 21 września o godz. 19.00. Zapraszamy. 
 7. Zapisujemy na  pielgrzymkę do Krzeszowa w sobotę, 5 października za 25 zł od osoby. Wyjazd o godz. 7.30. Zachęcamy i zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej i członków Żywego Różańca. 
 8. 27 i 28 września - z inicjatywy Tato.Net - w Bolesławcu odbędą się warsztaty: „7 sekretów efektywnego ojcostwa” poświęcone m. in. wykorzystaniu umiejętności przydatnych do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju, rozpoznaniu silnych i słabych stron swojego ojcostwa. Więcej informacji można znaleźć na plakatach. 
 9. Od przyszłej niedzieli będziemy rozdawali program misji parafialnych, które rozpoczną się w niedzielę, 6 października. Módlmy się o owocne przeżycie tego czasu łaski, który ofiaruje nam Bóg.
 10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.