Ogłoszenia duszpasterskie - 15.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego - stosownie do Rozporządzenia Ministra Zdrowia dopełniamy starań, aby podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób. Księża dezynfekują ręce przed i po Komunii św. Stale dezynfekowane są klamki w kościele. Komunia św. udzielana jest na rękę. Nie przekazujemy znaku pokoju przez podanie ręki. Jednocześnie zapewniamy, że każdego dnia - przed Eucharystią - jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 2. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej. 
 3. Prosimy o pilne śledzenie komunikatów władz państwowych i stosowanie się do nich.
 4. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zalecamy, aby codzienną modlitwę łączyć z rozważaniem słowa Bożego z bieżącej liturgii, a w szczególności Ewangelii.
 5. Prosimy również o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi w sąsiedztwie, potrzebującymi pomocy w zakupach żywności lub leków. Tak, aby nikt w tym trudnym czasie nie został sam.
 6. Nie będzie u nas - do odwołania - nabożeństwa Gorzkich Żali.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.00 i 17.15.
 8. Prosimy w internecie (www.mbnp.wboleslawcu.pl) śledzić informacje nt. Mszy św. w przyszłą niedzielę.
 9. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do chorego, pogrzeb) prosimy telefonicznie (75 735-11-10) umawiać się z duszpasterzem.
 10. Nie zbieramy dziś ofiar na tecę, ale przy wyjściu ustawione sa koszyki, do których - wychodząc z kościoła - można wrzucać ofiary.
 11. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki. Małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 12. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.