Ogłoszenia duszpasterskie - 14.06.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. Trwamy w tzw. oktawie Bożego Ciała i zapraszamy - zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków - na posesję z Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem Litanii do NSPJ codziennie po wieczornej Eucharystii. W czwartek, na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków. Od piątku nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że Biskup Legnicki zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., zatem zachęcamy wszystkich do „powrotu do kościoła”.
 3. W środę w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Msze u nas w kościele o godz. 7.00 i 18.00), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 4. Domowy Kościół zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 i potrwa całą noc i cały dzień aż do godz. 18.00 w sobotę. W czasie modlitwy będzie można skorzystać z posługi kapłanów w konfesjonale.
 5. W czwartek o godz. 19.00 odpust w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na ul. Orzeszkowej, a w piątek o 19.00 odpust w kościele NSPJ na osiedlu kwiatowym.
 6. W sobotę 27 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali naszą uroczystość odpustową połączoną z koronacją obrazu MBNP i 50-leciem parafii. Już teraz zapraszamy wszystkich wspólnego świętowania. Zbierana dziś, z racji drugiej miesiąca, taca jest przeznaczona na organizację tych uroczystości. W poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii potkanie organizatorów.
 7. W piątek o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, od godz. 16.30 spowiedź dla kandydatów, rodziców, świadków i innych. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 13.00.
 8. Trwają zapisy młodzieży z klas VI na przygotowanie do bierzmowania oraz dzieci z klas II do I Komunii św. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii.
 9. Zachęcamy do powrotu do służby przy ołtarzu ministrantów i lektorów. Zbiórka Służby Liturgicznej będzie w sobotę o godz. 12.00.
 10. Kancelaria parafialna jest czynna normalnie: we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30, w soboty od 9.00 do 10.00.
 11. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i inne. Można również kupić wielkanocne świece Caritas (6 zł za sztukę).
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.