Ogłoszenia duszpasterskie - 1.12.2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Jednocześnie pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujemy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 2. W dni powszednie Adwentu tradycyjnie zapraszamy na Mszę o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty Do licznego udziału w roratach, które są w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.18.00 zapraszamy: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. W sobotę Msza roratnia będzie o godz. 7.00 rano. Dla dzieci przygotowane są plansze i obrazki na każdy dzień rorat. W tym czasie niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża - 15 zł.  
 3. Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O godz. 17. 15 zmiana tajemnic różańcowych. W czwartek od 17.00 adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek - I miesiąca - o godz. 15.00 koronka, następnie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Tego dnia księża odwiedzą chorych.
 4. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi. 
 5. W przyszłą niedzielę - II miesiąca - ofiarami na tacę wspieramy prace remontowe w kościele.
 6. Upoważnione przez ks. proboszcza osoby, wyposażone w identyfikatory z parafialną pieczątką, będą roznosić pobłogosławione dzisiaj opłatki wigilijne. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Pobłogosławiony w kościele opłatek jest znakiem jedności całej wspólnoty parafialnej. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy roznosili już kiedyś opłatki, a także do tych, którzy chcieliby podjąć się tego zadania w tym roku i zapraszam na spotkanie w środę, 4 rudnia o godz. 16.30 na plebanii. Zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na realizację naszych zobowiązań związanych z renowacją obrazów, na  ubezpieczenie kościoła i plebanii, a także z renowacją i pozłocenie obrazu MBNP.  
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 9. Zachęcamy i zapraszamy chłopców, młodzieńców do wstępowania do służby ministranckiej. W najbliższą sobotę zbiórka będzie o godz. 16.00.
 10. Od II Niedzieli Adwentu ministranci będą rozprowadzać kropidełka kolędowe w cenie 7 zł oraz sianko wigilijne w cenie 2,50. Ofiary będą przeznaczone na fundusz Służby Liturgicznej.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. Zachęcamy także do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać Msze św. na  grudzień, styczeń i luty.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.