Ogłoszenia duszpasterskie - 1.09.2019

 1. Jutro, 2 września pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów. Pierwszoklasistom przybory szkolne zostaną pobłogosławione w niedzielę, 8 września po Mszy o 11.30.
 2. W przyszłą niedzielę - drugą miesiąca, ofirami na tacę zechciejmy wesprzeć nasze prace remontowo-konserwatorskie.
 3. Dzisiaj I niedziela miesiąca od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Zachęcamy i zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego włączenia się w duszpasterstwo przy naszej parafii. Zachęcamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i lektorów.
 5. Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. od przyszłej niedzieli będą mogły w zakrystii odbierać indeksy uczestnictwa w nabożeństwach. Indeks kosztuje 2 zł za sztukę. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców będzie w niedzielę, 15 września o godz. 16.00. Msza św. dla rodzin z dziećmi jest odprawiana w niedziele o godz. 11.30. Pierwsze dni września to ostatni moment, aby zapisać dziecko do przygotowania do I Komunii św. 
 6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek - I miesiąca o godz.15.00 koronka, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i odwiedziny chorych.
 7. Przypomnienia:
  Do sakramentu Chrztu św. dziecka zgłaszamy się przynajmniej dwa tygodnie wcześniej w kancelarii parafialnej. Wymagane dokumenty: akt urodzenia dziecka, świadectwo sakramentu małżeństwa rodziców, zaświadczenia dla rodziców chrzestnych od ich proboszcza, że są wierzący i praktykujący i mogą pełnić tę funkcję. Zasadniczo chrzty odbywają się w II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 13.00. W sobotę, 7 września katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy w tym miesiącu chcą orzchcić swoje dzieci.
  Do sakramentu małżeństwa narzeczeni powinni zgłosić się w kancelarii trzy miesiące przed planowanym ślubem z dokumentami: dowód osobisty, metryka chrztu (nie starsza niż trzy miesiące), świadectwo bierzmowania, zaświadczenie o odbytych naukach przedślubnych.
  Pogrzeb: akt zgonu, zaświadczenie o przyjętych sakramentach.
 8. Jutro o godz. 4.00 nad ranem z Placu Zamkowego wyrusza parafialna pielgrzymka do Grecji. Prosimy o modlitwę o szczęśliwe pielgrzymowanie.
 9. Już dzisiaj zapowiadamy, że w niedzielę, 6 października rozpoczną się w naszej parafii misje święte, przygotowujące do jubileuszu 50-lecia parafii i koronacji obrazu MBNP.
 10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. W „Małym Gościu” niespodzianka dla dzieci.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.