Ogłoszenia duszpasterskie - 10.11.2019

 1. Święto 101 rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Jutro Msze św. o godz. 10.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Główne uroczystości w bazylice o godz.11.00.
 2. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Rozpoczęła się akcja „Polak z sercem” - to zbiórka żywności, środków czystości i art. papierniczych dla Polaków na Ukrainie i Białorusi.
 3. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki o godz. 17.15 wg ustalonego porządku:
  niedziela, 10 XI
  - Opitza, Wybickiego, Brody, Dolne i Górne Młyny, Piaskowa, Wesoła
  poniedziałek, 11 XI - Rynek, 1 Maja, Kutuzowa, Sądowa, Domeyki
  wtorek, 12 XI - Prusa, Kubika, Śniadeckich, Mazowiecka
  czwartek, 14 XI - Plac Zamkowy, Obrońców Helu, Batorego, Sucharskiego i pozostałe ulice oraz karty nieoznaczone i spóźnione.
  Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii.
 4. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym. 
 5. W środę, 13 listopada nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17.15 różaniec, następnie Msza św.
 6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: 11 XI - św. Marcina z Tour, 12 XI - św. Jozafata, 13 XI - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 7. Dziękujemy ks. diakonowi Emilianowi za wygłoszone słowo Boże. W ramach wsparcia materialnego WSD w Legnicy, można nabyć kalendarz ścienny przygotowany przez kleryków WSD. 
 8. W przyszłą niedzielę, 17 listoapda o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci z klas III i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę, 24 listopada będziemy gościć  p. redaktor Dorotę Łosiewicz z Warszawy, która będzie mówić o swoim doświadczeniu wiary i cudzie uzdrowienia córki. Będzie też możliwość zakupu książek autorstwa p. Łosiewicz o tej tematyce.
 10. Zachęcamy i zapraszamy chłopców, młodzieńców do wstępowania do służby ministranckiej. Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Próba scholi jest w piątek o 18.45.
 11. Składamy podziękowania za ofiary składane dzisiaj na tacę na cele gospodarcze parafii. Otrzymaliśmy informację, że z odpisu 1% od podatku za rok 2018 nasza parafia uzyskała 6200 zł. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.