Ogłoszenia duszpasterskie - 10.05.2020

  1. Trwamy w paschalnym okresie wielkanocnej radości i oczekujemy na przyjście obiecanego Ducha Pocieszyciela. Każdego dnia maja o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP.
  2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy „na tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zbieramy dziś ofiary na cele remontowe - w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace konserwatorskie figury „Jezus - Przyjaciel dzieci”. Bóg zapłać.
  4. W środę, 13 maja przypada wspomnienie NMP Fatimskiej - o godz. 17.00 zapraszamy   na nabożeństwo różańcowe, a po nim na Mszę św. Ze względu na pandemię nie będzie procesji z figurą Fatimskiej Pani. W czwartek, 14 maja święto Macieja Apostoła; a w sobotę, 16 maja święto Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  5. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem. W innych przypadkach można kontaktować się mailowo: parafia.mbnp@wp.pl.
  6. Jak co roku prosimy o odpis 1% od podatku na rzecz naszej parafii. W PIT w pozycji  „cel szczegółowy” należy wpisać nasz kod i nazwę: „077 Parafia MBNP w Bolesławcu”. Nr KRS (0000 163 366 Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka) możemy znaleźć na stronie internetowej i w gablotach.
  7. W sprzedaży są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Różaniec”, „Miłujcie się” i inne.
  8. Przypominamy, że wszyscy wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią są zobowiązani zasłaniać usta i nos (zwolnieni z tego są duchowni sprawujący liturgię). Twarz można odsłonić tylko przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy także pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (minimum 2 metry) od innych osób.
  9. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  10. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach, że uda się nam pokonać pandemię i ominie nas klęska suszy.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.