Ogłoszęnia duszpasterskie - 5.04.2020

 1. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej oraz do uczestnictwa w liturgii  i nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez strony: www.mbnp.wboleslawcu.pl oraz www.facebook.com/parafiambnpboleslawiec.
 2. W każdej Mszy świętej i w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Msze święte są sprawowane bez udziału wiernych, za wyjątkiem osób konsekrowanych i osób związanych z zamówioną intencją mszalną, które prosimy o wcześniejszą telefoniczną (075 735-11-10) lub mailową (parafia.mbnp@wp.pl) konsultację.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy - choć nie mogą być osobiście w kościele i wrzucić pieniędzy na „tacę” - przekazują ofiary na konto bankowe naszej parafii i troszcząc się o jej utrzymanie wspierają materialnie bieżące funkcjonowanie naszego kościoła. Bóg zapłać!
 4. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową otwierającą Wielki Tydzień, którego nie będziemy mogli obchodzić wspólnie w kościele. Niech ten czas będzie okazją do modlitwy i celebrowania liturgii w naszych rodzinach - domowych Kościołach. Pomocne mogą w tym być materiały (teksty liturgiczne) na poszczególne dni Triduum Paschalnego, które można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 5. W ciągu dnia - pomiędzy Mszami - drzwi kościoła są otwarte, aby można było prywatnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem przechowywanym w tabernakulum. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku będzie okazja do spowiedzi w godz. od 11.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 17.30. Prosimy pamiętać, że w świątyni nie może jednocześnie przebywać więcej niż 5 osób!
 6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy obchody Świętego Triduum Paschalnego. Tego dnia wspominamy Ostatnią Wieczerzę i dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. W czasie pandemii doceniamy, jak wielkim darem jest Komunia święta i sakrament Eucharystii, dlatego módlmy się, aby pragnienie Eucharystii dojrzewało w nas przez doskonałą miłość do drugiego człowieka i gotowość służby innym na wzór Chrystusa.
 7. W Wielki Piątek czas na prywatną (w ciszy) adorację Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 10.00 do 17.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie transmitowana. Jej najważniejszym elementem będzie adoracja Krzyża, na którym Chrystus oddał za nas swoje życie. Pamiętajmy, że tego dnia wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i możliwość spożycia trzech posiłków, z czego tylko jeden może być do syta (por. kan. 1251 KPK).
 8. W Wielką Sobotę prywatna (w ciszy) adoracja przy Grobie Pańskiem będzie trwała od godz. 10.00 do 19.00. NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW! Błogosławieństwo stołu i pokarmów oraz wspólna modlitwa musi odbyć się w domach w niedzielę przed rozpoczęciem wielkanocnego śniadania. Tekst modlitwy jest na naszej stronie internetowej.
 9. Celebracją Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 w Wielką Noc rozpoczniemy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Również i tego dnia (tej nocy) zachęcamy do duchowej łączności z całą parafią i duszpasterzami przez modlitwę w domach, rodzinne celebracje, czy udział w transmisji liturgii z naszego kościoła. Od wieków tej nocy chrześcijanie gromadzą się na słuchaniu słowa Bożego, na czuwanie i modlitwę, aby mieć nadzieję, że otrzymamy udział w zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią i razem z Nim żyć będziemy w Bogu. Na koniec Wigilii Paschalnej - w miejsce procesji rezurekcyjnej - z progu świątyni kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii i wszystkim wiernym.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 11. Prosimy o modlitwę za ciężko chorego ks. prałata Edwarda Bobera o łaskę powrotu do zdrowia i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo naszej patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 12. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zalecamy, aby codzienną modlitwę łączyć z rozważaniem słowa Bożego z bieżącej liturgii, a w szczególności Ewangelii.
 13. Prosimy również o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi w sąsiedztwie, potrzebującymi pomocy w zakupach żywności lub leków. Tak, aby nikt w tym trudnym czasie nie został sam.
 14. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem.
 15. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki. Małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 16. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.