Ogłoszęnia duszpasterskie - 29.03.2020

 1. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej oraz do uczestnictwa w liturgii  i nabożeństwach za pośrednictwem mediów (diecezja.legnica.pl/online).
 2. W każdej Mszy świętej i w innych celebracjach może uczestniczyć - do odwołania - maksymalnie pięć osób. Ponieważ wypełnienie tego zalecenia stwarza praktyczne trudności, Msze święte w naszym kościele są sprawowane o wyznaczonych godzinach i w przyjętych intencjach, ale bez udziału wiernych, za wyjątkiem osób konsekrowanych i osób związanych z zamówioną intencją mszalną, które prosimy o wcześniejszą telefoniczną (075 735-11-10) lub mailową (parafia.mbnp@wp.pl) konsultację.
 3. W ciągu dnia - pomiędzy Mszami - drzwi kościoła są otwarte, aby można było prywatnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem przechowywanym w tabernakulum. Także wtedy prosimy pamiętać, że w świątyni nie może jednocześnie przebywać więcej niż 5 osób!
 4. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o telefoniczne umawianie się z kapłanem na spowiedź.
 5. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Mimo że udział w liturgii w kościele nie będzie możliwy, zachęcamy do przygotowania (zwłaszcza z dziećmi) palm i celebrowania tajemnicy tego dnia w Waszych rodzinach. 
 6. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zalecamy, aby codzienną modlitwę łączyć z rozważaniem słowa Bożego z bieżącej liturgii, a w szczególności Ewangelii.
 7. Prosimy również o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi w sąsiedztwie, potrzebującymi pomocy w zakupach żywności lub leków. Tak, aby nikt w tym trudnym czasie nie został sam.
 8. W związku z pandemią pierwszosobotnie odwiedziny chorych przez księży również są odwołane.
 9. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie umawiać się z duszpasterzem.
 10. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki. Małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 11. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.