Ogłoszęnia duszpasterskie - 22.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o pilne śledzenie komunikatów władz państwowych i stosowanie się do nich. W naszym kościele dopełniamy wszelkich starań o jak największe sanitarne bezpieczeństwo.
 2. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i zachęcamy do skorzystania z niej oraz do uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach za pośrednictwem mediów (diecezja.legnica.pl/online).
 3. W dni powszednie przed wieczorną Eucharystią od godz. 17.00 jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Nie będzie u nas (i w całej diecezji) wielkopostnych nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 5. Zachęcamy do modlitwy w naszych Domowych Kościołach w intencji osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zalecamy, aby codzienną modlitwę łączyć z rozważaniem słowa Bożego z bieżącej liturgii, a w szczególności Ewangelii.
 6. Prosimy również o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi w sąsiedztwie, potrzebującymi pomocy w zakupach żywności lub leków. Tak, aby nikt w tym trudnym czasie nie został sam.
 7. W środę, 25 marca w liturgii obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze u nas będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia tego dnia duchowej adopcji dziecka poczętego (www.duchowa-adopcja.pl).
 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. wezwanie do umierającego, pogrzeb) prosimy telefonicznie (75 735-11-10) umawiać się z duszpasterzem.
 9. Nie zbieramy dziś ofiar na tacę, ale przy wyjściach ustawione są koszyki, do których - wychodząc z kościoła - można wrzucać ofiary.
 10. W sprzedaży są czasopisma katolickie i paschaliki. Małe za 6 zł i duże za 12 zł.
 11. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej bliskości i udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.
Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.