Apel Rady Parafialnej

Drodzy Parafianie!

Żyjemy w szczególnym czasie. Przygotowując się na przeżywanie Triduum Paschalnego, męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa i świętowania Jego Zmartwychwstania,  jesteśmy świadkami wydarzeń, które mają miejsce na całym świecie. Świat pogrążony w pandemii, żyje niepewnością jutra dążąc do ograniczenia jej skutków. Z każdym dniem jesteśmy świadkami dramatów ludzkich, walki o życie, heroiczności i poświęceniu tych, którzy niosą pomoc zarażonym chorym. Świat, jaki znamy, znalazł się na krawędzi widma ekonomicznego kryzysu. Jest to sytuacja bez precedensu, która w takim wymiarze ma miejsce po raz pierwszy. 

Prawie każdego dnia w trosce o życie obywateli wprowadzane są nowe ograniczenia i nakazy. Ze zrozumieniem przyjmujemy ograniczenia w życiu społeczno-gospodarczym i troskę Państwa. Z pokorą przeżywamy także ograniczenia dla wiernych w uczestniczeniu w Eucharystii i nabożeństwach.

W tym trudnym czasie, jednoczymy się na czuwaniu modlitewnym w naszych domach. Przeżywanie Mszy Świętej przed telewizorem i duchowe przyjęcie Pana Jezusa to trudne doświadczenie. Wielu wiernych uważa, że to czas wyjątkowych rekolekcji, jakich jeszcze nie przeżywaliśmy. Nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego po raz pierwszy celebrowane będą bez udziału wiernych. Świadomość niemożności celebrowania we wspólnocie parafialnej istoty naszej wiary, zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, napawa bólem i cierpieniem. Wierzymy i modlimy się razem z całym Kościołem Pielgrzymującym, że z pomocą Bożą przezwyciężymy pandemię i wszelkie trudności. 

W tych dniach troszczymy się o rodzinę, najbliższych i sąsiadów. Jesteśmy solidarni w modlitwie. W trosce o potrzebujących wielu jest gotowych nieść także pomoc materialną. Bądźmy także solidarni jako Parafianie w trosce o nasz Kościół. Łącząc się duchowo w modlitwie, pamiętajmy, że bez naszej ofiarności będzie trudniej utrzymać bieżące stałe wydatki Parafii, szczególnie w dłuższej perspektywie trwania epidemii. Dlatego zwracamy się z prośbą do Was, Drodzy Parafianie, aby w tym trudnym czasie, jeżeli tylko jesteśmy w stanie, wspomagać naszą Parafię tak, jak to czynimy w każdą niedzielę. 

Złożenie ofiary na konto Parafii, nawet najmniejszej kwoty, będzie wyrazem troski i odpowiedzialności za sprawy całej wspólnoty parafialnej.

Nr konta parafialnego: 49 1240 1297 1111 0010 7319 8180.

Członkowie Rady Parafialnej
Parafii MBNP w Bolesławcu

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.